U posljednjem 3. kolu grupe F Svjetskog prvenstva u Brazilu, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je historijsku, prvu pobjedu na Mundijalu. Izabranici Safeta Sušića su u Salvadoru nadigrali Iran sa 3:1.Selektor Sušić je u ovom meču odlučio od početka malo izmiješati karte, pa su se u početnoj postavi našli Vršajević, Kolašinac, Ibišević, Sušić i Hadžić, koji nisu počeli meč protiv Nigerije. Zmajevi su odlično ušli u meč, a Džeko je u 3. minuti iz dobre pozicije šutirao, a Haghighi je izbacio loptu u korner. Prethodno je Dijamanta sjajno uposlio Vršajević. Napadač Manchester Citya je i u 9. minuti poslije centaršuta Sušića pucao glavom, ali Haghighi se nije dao prevariti.

Potpunu terensku inicijativu Zmajevi su krunisali u 23. minuti. Džeko je povukao loptu, odbrana Irana mu je ostavila dosta prostora, što najbolji strijelac svih vremena naše reprezentacije koristi i majstorskim prizemnim šutem sa 20 metara dovodi Zmajeve u vodstvo od 1:0. Iran je prvi puta ozbiljnije zaprijetio dvije minute kasnije, a Shoajei je sa distance pogodio prečku gola Begovića.
Iako su Iranci u nastavku meča bili nešto angažovaniji, najbolju priliku do isteka prvih 45 minuta imao je naš tima. Džeko je u 42. minuti sjajno uposlio Vršajevića koji je iz izgledne pozicije loše šutirao i nije bilo promjene rezultata.

I početak drugog poluvremena donio je prividnu inicijativu Irana, ali bez smislenih i opasnih akcija, dok su Zmajevi čekali svoju šansu i dočekali je u 59. minuti. Mladi Sušić je bio u ulozi asistenta, kada je lijepim pasom izbacio Pjanića ispred golmana Irana koji je rutinski poslao loptu u mrežu za velikih 2:0.
Do samog finiša nije bilo velikih uzbuđenja, tek nekoliko poluprilika na obje strane, a Iran je ipak u 82. minuti smanjio našu prednost kada su lijepo izbjegli ofsajd zamku, a Ghoochannejhadu nije bilo teško da sa nekoliko metara pogodi praznu mrežu. Samo što se krenulo sa centra naš tim je uzvratio. Najbolji igrač utakmice Edin Džeko je sjajno proigrao Vršajevića koji se odlično ubacio i prizemnim i preciznim udarcem iskosa sa desne strane je matirao Haghighija čime je potvrdio zasluženu pobjedu naše reprezentacije od 3:1.