Fudbaleri Radnika iz Bijeljine osvojili su Kup Bosne i Hercegovine, prvi u klupskoj historiji. Nakon što su u prvom finalnom meču u Tuzli odigrali 1:1, u uzvratu u Bijeljini su slavili sa 3:0 i na taj način osvojili najmasovnije klupsko takmičenje naše zemlje, te će iduće sezone nastupati u kvalifikacijama za Evropsku ligu.

Za Radnik su susret počeli Avdukić, Hodžić, Beširević, Jakovljević, Memišević, Lazić, Zeljković, Obradović, Maksimović, S. Jakovljević i Šećerović, dok su za goste iz Tuzle od prve minute igrali Pirić, Kostić, Efendić, Krpić, Ivetić, Sarić, Ordagić, Stjepanović, Mehidić, Veselinović i Merzić.

Radnik je do vodstva došao već u petoj minuti susreta. Nakon sjajnog solo prodora Dušan Hodžić je pogodio sa vrha kaznenog prostora desni donji ugao Pirićevog gola za veliko slavlje domaćih navijača.

Poslije gola Radnik se odlučio na defanzivniju varijantu i tražili su priliku da ugroze Pirićev gol iz kontranapada. Na jedan takav su dočekali u 24. minuti, no strijelac vodećeg gola je šutirao preko gola.

Do kraja poluvremena Sloboda je imala blagu terensku inicijativu, no Tuzlaci nisu uspjeli uputiti nijedan šut ka Avdukićevom golu.

I u drugom poluvremenu Sloboda je pokušavala stići do pogotka, a hladan tuš je uslijedio u 64. minuti. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca Obradović je šutirao glavom, Pirić je kratko odbio loptu, a Memišević je bez problema pogodio praznu mrežu Slobode.

U 66. minuti Sloboda je postigla gol, koji je opravdano poništen zbog toga što je Merzić bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 87. minuti Samir Memišević je postigao svoj drugi gol na meču. Nakon što je sjajno oduzeo loptu igračima Slobode na dvadesetak metara od svog gola, istrčao je kontranapad sa Vasićem, koji ga je sjajno uposlio, a rođeni Tuzlak je matirao Pirića za tačku na “i”.

Do kraja utakmice Vasić je mogao povećati na 4:0, no Pirić je sjajno odbranio u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, te je Radnik zasluženo osvojio svoj prvi trofej u historiji.

Radnik je obezbijedio plasman u kvalifikacije za Evropsku ligu naredne sezone, zajedno sa Slobodom i Širokim Brijegom, dok će u kvalifikacije za Ligu prvaka ekipa Zrinjskog.