Prosječna plata u Bijeljini u prošloj, 2013. godini, iznosila je 789 maraka, i za sedam maraka je veća nego godinu dana ranije. U bijeljinskoj opštini je bilo zaposleno ukupno 20.017 osoba, od toga 11.270 muškaraca i 8.747 žena.

Prema podacima Zavoda za statistiku RS najveće prosječne plate u entitetu imali su Ugljevik (1.089) i Gacko ( 1.013 maraka, a i jedna i druga opštinaimaju velike termoelektrane.

U blizini Bijeljine je počela gradnja novog gradskog groblja, koje će, kad bude u potpunosti završeno, obuhvatati 60.000 hektara. U prvoj fazi, čiji se završetak očekuje do ljeta, na 20.000 hektara će biti pravoslavno groblje, sa kapelom, a biće urađena i ograda, trafo-stanica, unutrašnje saobraćajnice i pristupni put. Ta će faza koštati 2,5 miliona maraka, od čega će 1,6 miliona biti kreditna sredstva. Ovdje bi prve sahrane mogle biti obavljene već 1. jula, ukoliko sve bude teklo po planu.

Novo gradsko groblje će biti multietničko, sa dijelovima za sve konfesije i ateiste, i ono će, kako se smatra, zadovoljiti potrebe grada za narednih sto godina.

Sadnjom platana u Gradskom parku počela je tradicionalna manifestacija “April-mjesec čistoće”. U ovom parku, omiljenom šetalištu Bijeljinaca, u posljednjim godinama je primijetno sušenje drveća. Osušila su se 94 stabla, a za potpunu obnovu treba oko 280.000 maraka. Zato će sadnja i uređivanje parka teći postepeno, što će smanjiti troškove.

U toku aprila biće organizovan niz akcija za zaštitu čovjekove okoline. Sa prilaza gradu biće uklonjeno dvadesetak divljih deponija smeća, kao i otpad koji građani nekontrolisano bacaju.

……………………………..

Bijeljinski Dom zdravlja je, povodom Svjetkog dana zdravlja – 7. aprila, orgnizovao preventivne preglede romske djece u prostorijama Omladinskog romskog kulturnog centra „Otaharin“. Odziv je bio dobar, a ekipu ljekara je predvodio dr Zlatko Maksimović, direktor Doma zdravlja, koji važi za najbolju takvu ustanovu u RS-u. Inače, 8. april je Svjetski dan Roma, i tim povodom je organizovano i posebno predavanje na temu „nadmudriti bolest, sačuvati zdravlje.“

…………………………………..

Gradska vlast je subvencionirala nabavku 23 hiljade komada rasada povrća, od ukupno 50 hiljada, koliko je naručeno. Radi se o povrću koje se gaji u plastenicima, a otporno je na biljne bolesti. Rasad je uručen proizvođačima u Crnjelovu, a cilj je da se utvrdi mogućnost masovnije proizvodnje ovakvog povrća.

………………………………….

Bijeljinski Radnik je u posljednjem kolu ubjedljivo savladao već otpisani Leotar i napravio još jedan korak ka opstanku u društvu najboljih. Rezultat je bio 3:0, a dva gola postigao je najbolji igrač utakmice, veznjak Mirza Hasanović, koji je bio i asistent za pogodak Zorana Nikića. Radnik sad ima 30 bodova, devet više od Rudara iz Prijedora, a do kraja je ostalo da se igra još pet kola.

Mladost iz Velike Obarske  osvojila je bod u Travniku, i tako nastavila seriju dobrih igara. Nakon trijumfa nad Borcem u Banjoj Luci, i neriješenih igara sa Veležom u Mostaru i Rudarom u Prijedoru, izabranici trenera Dušana Jevrića ponovili su dobru igru i u Travniku. Rezultat je bio 1:1, a Mladost je povela u 26. minuti golom Zečevića. Domaći su izjednačili nakon samo tri minuta, a rezultat se, i pored brojnih šansi obje ekipe, nije mijenjao do kraja utakmice.

Mladost zauzima jedanaesto mjesto sa 27 bodova. U narednom kolu dolazi im u goste Vitez, a Mladost nakon toga igra kao domaćin sa Radnikom i Slavijom, a gostuje Željezničaru i Zrinjskom, koji vode na tabeli Premijer lige.

………………………….

U 19. kolu Prve fudbalske lige RS Podrinje je u Janji, u dramatičnoj utakmici, savladalo Modriču Maksimu sa 4:3. Prvo poluvrijeme završeno je vođstvom domaćih sa 1:0, a u nastavku utakmice je, u posljednjih pola sata, postignuto šest golova. U 89. minuti rezultat jke bio 3:3, ali u sudijskoj nadoknadi je Omer Merić, rezervista, strijelac trećeg gola Podrinja, postigao i svoj drugi gol, a četvrti za svoju ekipu, i donio vrijednu pobjedu.

Podrinje je tako ostalo pri vrhu tabele, dok se Modriča bori za opstanak.

……………………….

Dva kola prije kraja mini lige u borbi za opstanak, odbojkaši bijljinskog Radnika izborili su pravo da se i naredne godine takmiče u Premijer ligi BiH, iako su neočekivano izgubili sa 3:2  na gostovanju u Odžaku, od Napretka, koji do ove pobjede nije imao ni jedan bod. Ipak, bod osvojen u ovom susretu, bio je dovoljan Bijeljincima, pošto je Domaljevac savladao u gostima ekipu Studenta iz Pala sa ubjedljivih 3:0 u setovima. Tako je Radnik, dva kola prije kraja takmičenja, sa sedam bodova prednosti u odnosu na Student, osigurao prvoligaški status, zajedno sa Domaljevcem. Iz lige ispadaju Student i Napredak, bez obzira na rezultate u posljednja dva kola.