U Banjoj Luci je potpisan memorandum o budućoj gradnji auto-puta Brčko-Bijeljina. Memorandum su potpisali ministar saobraćaja u Vladi RS Nedeljko Čubrilović i predstavnici Kineske korporacije za puteve i mostove. Ministar Čubrilović je izjavio da očekuje da se do kraja godine potpiše i sporazum o gradnji ovog auto-puta dugog 30 kilometara.

Skupština Grada je najzad usvojila novi regulacioni plan centra Bijeljine, na koji se mjesecima čekalo. Razlog je, kako je navdeno, bio veliki broj inicijativa i primjedbi građana, više od 200, jer je ova gradska zona najvažnija i najinteresantnija i za građane i  za investitore. Dobro je da je ovaj posao završen na samom početku građevinske sezone, pa se očekuje da centar Bijeljine uskoro doživi značajne promjene.

Povodom Svjetskog dana knjige, Narodna biblioteka “Filip Višnjić” je donijela odluku da se u srijedu, 23. aprila, svima koji se upišu, članarina smanji za 50 posto. Tako će građani, koji se u Biblioteku upišu toga dana, umjesto 20, platiti samo deset maraka, penzioneri će platiti pet umjesto deset, a đaci 2,5 umjesto pet maraka.

Čitanje knjiga je, dakle, sve jeftinije.

……………………..

U akciji “April – mjesec čistoće”, u Bijeljini je uklonjeno više od 2.000 kubnih metara otpada sa 25 divljih deponija i taj je posao plaćen 25.000 maraka. U isto vrijeme pokošeno je oko 5.000 kvadratnih metara javnih zelenih površina, a u toku je košenje obala kanala Dašnica, u dužini od 4 kilometra. Ove godine je, u okviru akcije, prvi put obavljeno pranje svih ulica u kojima postoji kanalizacija, a taj će se posao nastaviti dalje prema već usvojenom planu.

…………………………..

Fudbaleri bijeljinskog Radnika definitivno su obezbijedili opstanak u društvu najboljih. Pobjedom nad sarajevskim Olimpikom, rezultatom 2:1, stekli su prednost od nedostižnih jedanaest bodova u odnosu na Rudar iz Prijedora, koji je prvi ispod crte u borbi za opstanak.

Prvi gol za Radnik postigao je Mirza Hasanović već u 13. minuti, a Marko Obradović je pri kraju prvog poluvremena povećao vođstvo. Gosti su do kraja uspjeli samo da ublaže poraz. Tako je Radnik zauzeo devetu poziciju na tabeli, a idućeg vikenda igra se lokalni derbi Radnik – Mladost iz Velike Obarske. Nakon toga Bijeljinci su domaćini Veležu, a u posljednjem kolu gostuju Sarajevu.

Mladost je izgubila u Sarajevu od Željezničara, a samo tri minuta dijelila su ekipu iz Velike Obarske od neriješenog rezultata. Do 87. minute rezultat je bio 1:1, a tada je rezervista Muamer Svraka postigao gol za pobjedu Želje. Ekipa Mladosti je blizu opstanka u Premijer ligi, pošto zauzima jedanaesto mjesto sa 30 bodova. Ispod nje na tabeli nalaze se Slavija i Zvijezda sa po 28, Travnik sa 25 i Rudar iz Prijedora sa 22 boda, dok je Leotar sa 9 bodova već odavno siguran putnik u niži rang takmičenja.

……………………….

U 21. kolu Prve fudbalske lige RS, ekipa Podrinja iz Janje savladala je na svom terenu Mladost iz Gacka rezultatom 2:0, I mirno očekuje dalji topk takmičenja. Lider na tabeli je Drina iz Zvornika, koja je povećala prednost ispred najbližih pratilaca na šest bodova.Banja